Fotbal de Sala: ACS Odorheiu Secuiesc vs Târgu Mureş – Campionatul Naţional, liga 1.

Continuând seria de evenimente a căror gazdă a fost Odorheiul Secuiesc, astăzi, 7 septembrie 2009 a avut loc meciul din campionatul naţional, liga I, etapa 1 dintre echipa odorheiană şi City’Us Târgu Mureş.

Prima repriză a fost una liniştită, fără evenimente importante, toate cele 4 goluri fiind marcate in repriza a doua, marcatorii fiind Raymond şi Miguel, de către echipa muresană. Căştigând acest meci, City’us capătă 3 puncte si avanseză de etapa preeliminariilor.

ACS Odorheiu Secuiesc, dupa ce a fost campioana naţională in 2008 la fotbal de sala liga I, având in palmares 3 titluri de campioană naţională, este bătută pe terenul pe care a căştigat cupa României anul trecut, cu scorul de 4-0 de City’us Târgu Mureş.

Meciul a fost difuzat in direct de Sport 1 la ora 20:00.